Πύλη Αμμοχώστου – Επαρχία Λευκωσίας

Παραλιακό μέτωπο – Επαρχία Λεμεσού

Λίμνη Αλυκής – Επαρχία Λάρνακας

Πέτρα του Ρωμιού – Επαρχία Πάφου

Παραλία Πόλης Αμμοχώστου - Επαρχία Αμμοχώστου

Κάστρο της Κερύνειας – Επαρχία Κερύνειας

Εκτελεστικές Επιτροπές 1981 μέχρι το 2018

21.1.1981 - 6.7.1982

Λέλλος Δημητριάδης, Δήμαρχος Λευκωσίας, Πρόεδρος
Φώτης Κολακίδης, Δήμαρχος Λεμεσού, Αν. Πρόεδρος
Άντης Παντελίδης, Δήμαρχος Μόρφου, Αντιπρόεδρος
Τάκης Κατωμονιάτης, Αιρετόν Μέλος Συμβ. Βελτιώσεως Αγ. Δομετίου, Αντιπρόεδρος
Λεωνίδας Κιούπης, Δήμαρχος Λάρνακας, Μέλος
Πρόδρομος Παπαβασιλείου, Δήμαρχος Αμμοχώστου, Μέλος
Χριστάκης Παπαλοΐζου, Δήμαρχος Λευκάρων, Μέλος

7.7.1982 – 14.6.1983

Λέλλος Δημητριάδης, Δήμαρχος Λευκωσίας, Πρόεδρος
Φώτης Κολακίδης, Δήμαρχος Λεμεσού, Αν. Πρόεδρος
Άντης Παντελίδης, Δήμαρχος Μόρφου, Αντιπρόεδρος
Τάκης Κατωμονιάτης, Αιρετόν Μέλος Συμβ. Βελτιώσεως Αγ. Δομετίου, Αντιπρόεδρος
Λεωνίδας Κιούπης, Δήμαρχος Λάρνακας, Μέλος
Πρόδρομος Παπαβασιλείου, Δήμαρχος Αμμοχώστου, Μέλος
Χριστάκης Παπαλοΐζου, Δήμαρχος Λευκάρων, Μέλος
Γεώργιος Τσίμον, Δήμαρχος Κερύνειας, Μέλος
Σάββας Χρηστίδης, Δήμαρχος Κυθραίας, Μέλος

15.6.1983 – 12.6.1984

Λέλλος Δημητριάδης, Δήμαρχος Λευκωσίας, Πρόεδρος
Φώτης Κολακίδης, Δήμαρχος Λεμεσού, Αν. Πρόεδρος
Άντης Παντελίδης, Δήμαρχος Μόρφου, Αντιπρόεδρος
Τάκης Κατωμονιάτης, Αιρετόν Μέλος Συμβ. Βελτιώσεως Αγ. Δομετίου, Αντιπρόεδρος
Ιωάννης Αγρότης, Δήμαρχος Πάφου, Μέλος
Πρόδρομος Παπαβασιλείου, Δήμαρχος Αμμοχώστου, Μέλος
Χριστάκης Παπαλοΐζου, Δήμαρχος Λευκάρων, Μέλος
Γεώργιος Τσίμον, Δήμαρχος Κερύνειας, Μέλος
Σάββας Φωτίου, Δήμαρχος Ακανθούς, Μέλος

13.6.1984 – 13.6.1986

Λέλλος Δημητριάδης, Δήμαρχος Λευκωσίας, Πρόεδρος
Φώτης Κολακίδης, Δήμαρχος Λεμεσού, Αν. Πρόεδρος
Άντης Παντελίδης, Δήμαρχος Μόρφου, Αντιπρόεδρος
Παναγιώτης Παντελούρη, Αιρετόν Μέλος Συμβ. Βελτιώσεως Αραδίππου, Αντιπρόεδρος
Ιωάννης Αγρότης, Δήμαρχος Πάφου, Μέλος
Λεωνίδας Κιούπης, Δήμαρχος Λάρνακας, Μέλος
Πρόδρομος Παπαβασιλείου, Δήμαρχος Αμμοχώστου, Μέλος
Χριστάκης Παπαλοΐζου, Δήμαρχος Λευκάρων, Μέλος
Γεώργιος Τσίμον, Δήμαρχος Κερύνειας, Μέλος
Σάββας Φωτίου, Δήμαρχος Ακανθούς, Μέλος

14.6.1986 – 29.7.1986

Λέλλος Δημητριάδης, Δήμαρχος Λευκωσίας, Πρόεδρος
Αντώνης Χατζηπαύλου, Δήμαρχος Λεμεσού, Αν. Πρόεδρος
Άντης Παντελίδης, Δήμαρχος Μόρφου, Α’ Αντιπρόεδρος
Ανδρέας Τράττος, Δήμαρχος Αραδίππου, Β’ Αντιπρόεδρος
Ανδρέας Αταλιώτης, Δήμαρχος Πάφου, Μέλος
Ντίνος Κωνσταντίνου, Δήμαρχος Λευκάρων, Μέλος
Πρόδρομος Παπαβασιλείου, Δήμαρχος Αμμοχώστου, Μέλος
Γεώργιος Τσίμον, Δήμαρχος Κερύνειας, Μέλος
Σάββας Φωτίου, Δήμαρχος Ακανθούς, Μέλος
Γεώργιος Χριστοδουλίδης, Δήμαρχος Λάρνακας, Μέλος

30.7.1986 – 3.6.1988

Λέλλος Δημητριάδης, Δήμαρχος Λευκωσίας, Πρόεδρος
Αντώνης Χατζηπαύλου, Δήμαρχος Λεμεσού, Αν. Πρόεδρος
Άντης Παντελίδης, Δήμαρχος Μόρφου, Α’ Αντιπρόεδρος
Γεώργιος Χριστοδουλίδης, Δήμαρχος Λάρνακας, Β’ Αντιπρόεδρος
Ανδρέας Αταλιώτης, Δήμαρχος Πάφου, Μέλος
Νίκος Βλίττης, Δήμαρχος Παραλιμνίου, Μέλος
Μιχαλάκης Ζιβανάρης, Δήμαρχος Έγκωμης, Μέλος
Κώστας Θωμά, Δήμαρχος Κάτω Πολεμιδιών, Μέλος
Πρόδρομος Παπαβασιλείου, Δήμαρχος Αμμοχώστου, Μέλος
Ανδρέας Πέτρου, Δήμαρχος Αγλαντζιάς, Μέλος
Γεώργιος Τσίμον, Δήμαρχος Κερύνειας, Μέλος
Ιωσήφ Χατζηιωσήφ, Δήμαρχος Στροβόλου, Μέλος

4.6.1988 – 20.12.1988

Λέλλος Δημητριάδης, Δήμαρχος Λευκωσίας, Πρόεδρος
Αντώνης Χατζηπαύλου, Δήμαρχος Λεμεσού, Αν. Πρόεδρος
Ανδρέας Φρυδάς, Πρόεδρος Δημοτ. Επιτρ. Μόρφου, Α’ Αντιπρόεδρος
Γεώργιος Χριστοδουλίδης, Δήμαρχος Λάρνακας, Β’ Αντιπρόεδρος
Ανδρέας Αταλιώτης, Δήμαρχος Πάφου, Μέλος
Νίκος Βλίττης, Δήμαρχος Παραλιμνίου, Μέλος
Κρίνος Ελισσαίος, Πρόεδρος Δημ. Επιτροπής Κερύνειας, Μέλος
Μιχαλάκης Ζιβανάρης, Δήμαρχος Έγκωμης, Μέλος
Κώστας Θωμά, Δήμαρχος Κάτω Πολεμιδιών, Μέλος
Θωμάς Οικονόμου, Πρόεδρος Δημοτ. Επιτροπής Αμμοχώστου, Μέλος
Ανδρέας Πέτρου, Δήμαρχος Αγλαντζιάς, Μέλος
Ιωσήφ Χατζηιωσήφ, Δήμαρχος Στροβόλου, Μέλος

21.12.1988 – 20.2.1992

Λέλλος Δημητριάδης, Δήμαρχος Λευκωσίας, Πρόεδρος
Αντώνης Χατζηπαύλου, Δήμαρχος Λεμεσού, Αν. Πρόεδρος
Φάνος Επιφανίου, Δήμαρχος Αμμοχώστου, Α’ Αντιπρόεδρος
Γεώργιος Χριστοδουλίδης, Δήμαρχος Λάρνακας, Β’ Αντιπρόεδρος
Ανδρέας Αταλιώτης, Δήμαρχος Πάφου, Μέλος
Νίκος Βλίττης, Δήμαρχος Παραλιμνίου, Μέλος
Μιχαλάκης Ζιβανάρης, Δήμαρχος Έγκωμης, Μέλος
Κώστας Θωμά, Δήμαρχος Κάτω Πολεμιδιών, Μέλος
Ανδρέας Πέτρου, Δήμαρχος Αγλαντζιάς, Μέλος
Ανδρέας Τράττος, Δήμαρχος Αραδίππου, Μέλος
Ιωσήφ Χατζηιωσήφ, Δήμαρχος Στροβόλου, Μέλος

21.2.1992 – 24.6.1994

Λέλλος Δημητριάδης, Δήμαρχος Λευκωσίας, Πρόεδρος
Αντώνης Χατζηπαύλου, Δήμαρχος Λεμεσού, Αν. Πρόεδρος
Ανδρέας Πούγιουρος, Δήμαρχος Αμμοχώστου, Α’ Αντιπρόεδρος
Ιωσήφ Χατζηιωσήφ, Δήμαρχος Στροβόλου, Β’ Αντιπρόεδρος
Ανδρέας Αταλιώτης, Δήμαρχος Πάφου, Μέλος
Νίκος Βλίττης, Δήμαρχος Παραλιμνίου, Μέλος
Ανδρέας Κλεάνθους, Δήμαρχος Αγίου Δομετίου, Μέλος
Έλλη Λεπτού, Δήμαρχος Κερύνειας, Μέλος
Γεώργιος Λυκούργος, Δήμαρχος Λάρνακας, Μέλος
Μάριος Μαρκίδης, Δήμαρχος Λακατάμιας, Μέλος
Ανδρέας Πέτρου, Δήμαρχος Αγλαντζιάς, Μέλος
Ανδρέας Τράττος, Δήμαρχος Αραδίππου, Μέλος
Χριστάκης Χριστοφίδης, Δήμαρχος Λατσιών, Μέλος

25.6.1994 – 10.10.1994

Λέλλος Δημητριάδης, Δήμαρχος Λευκωσίας, Πρόεδρος
Αντώνης Χατζηπαύλου, Δήμαρχος Λεμεσού, Αν. Πρόεδρος
Ανδρέας Πούγιουρος, Δήμαρχος Αμμοχώστου, Α’ Αντιπρόεδρος
Γεώργιος Λυκούργος, Δήμαρχος Λάρνακας, Β’ Αντιπρόεδρος
Ανδρέας Αταλιώτης, Δήμαρχος Πάφου, Μέλος
Νίκος Βλίττης, Δήμαρχος Παραλιμνίου, Μέλος
Ανδρέας Κλεάνθους, Δήμαρχος Αγίου Δομετίου, Μέλος
Έλλη Λεπτού, Δήμαρχος Κερύνειας, Μέλος
Μάριος Μαρκίδης, Δήμαρχος Λακατάμιας, Μέλος
Ανδρέας Πέτρου, Δήμαρχος Αγλαντζιάς, Μέλος
Ανδρέας Τράττος, Δήμαρχος Αραδίππου, Μέλος
Ιωσήφ Χατζηιωσήφ, Δήμαρχος Στροβόλου, Μέλος
Χριστάκης Χριστοφίδης, Δήμαρχος Λατσιών, Μέλος

11.10.1994 – 11.2.1997

Λέλλος Δημητριάδης, Δήμαρχος Λευκωσίας, Πρόεδρος
Αντώνης Χατζηπαύλου, Δήμαρχος Λεμεσού, Αν. Πρόεδρος
Ανδρέας Πούγιουρος, Δήμαρχος Αμμοχώστου, Α’ Αντιπρόεδρος
Γεώργιος Λυκούργος, Δήμαρχος Λάρνακας, Β’ Αντιπρόεδρος
Ιωσήφ Χαζηιωσήφ, Δήμαρχος Στροβόλου, Γ’ Αντιπρόεδρος
Ανδρέας Αταλιώτης, Δήμαρχος Πάφου, Μέλος
Νίκος Βλίττης, Δήμαρχος Παραλιμνίου, Μέλος
Κώστας Θωμά, Δήμαρχος Κάτω Πολεμιδιών, Μέλος
Ανδρέας Κλεάνθους, Δήμαρχος Δομετίου, Μέλος
΄Ελλη Λεπτού, Δήμαρχος Κερύνειας, Μέλος
Πανίκκος Λουρουτζιάτης, Δήμαρχος Γερμασόγειας, Μέλος
Μάριος Μαρκίδης, Δήμαρχος Λακατάμιας, Μέλος
Αβέρωφ Νεοφύτου, Δήμαρχος Πόλης Χρυσοχούς, Μέλος, μέχρι 26.5.1996
Ανδρέας Πέτρου, Δήμαρχος Αγλαντζιάς, Μέλος
Σοφοκλής Σοφοκλέους, Δήμαρχος Λευκάρων, Μέλος
Ανδρέας Τράττος, Δήμαρχος Αραδίππου, Μέλος
Χριστάκης Χριστοφίδης, Δήμαρχος Λατσιών, Μέλος

12.2.1997 – 21.12.2001

Λέλλος Δημητριάδης, Δήμαρχος Λευκωσίας, Πρόεδρος
Δημήτρης Κοντίδης, Δήμαρχος Λεμεσού, Αν. Πρόεδρος
Ανδρέας Πούγιουρος, Δήμαρχος Αμμοχώστου, Α’ Αντιπρόεδρος
Γεώργιος Λυκούργος, Δήμαρχος Λάρνακας, Β’ Αντιπρόεδρος
Σάββας Ηλιοφώτου, Δήμαρχος Στροβόλου, Γ’ Αντιπρόεδρος
Χριστάκης Βιολάρης, Δήμαρχος Λακατάμιας, Μέλος
Νίκος Βλίττης, Δήμαρχος Παραλιμνίου, Μέλος
Μιχαήλ Κόρακα, Δήμαρχος Πόλης Χρυσοχούς, Μέλος
΄Ελλη Λεπτού, Δήμαρχος Κερύνειας, Μέλος
Χριστάκης Λιπέρη, Δήμαρχος Αραδίππου, Μέλος
Πανίκκος Λουρουτζιάτης, Δήμαρχος Γερμασόγειας, Μέλος
Ανδρέας Πέτρου, Δήμαρχος Αγλαντζιάς, Μέλος
Φειδίας Σαρίκας, Δήμαρχος Πάφου, Μέλος
Σοφοκλής Σοφοκλέους, Δήμαρχος Λευκάρων, Μέλος
Ανδρέας Χατζηλοΐζου, Δήμαρχος Δομετίου, Μέλος
Κυριάκος Χατζηττοφής, Δήμαρχος Αγίου Αθανασίου, Μέλος
Χριστάκης Χριστοφίδης, Δήμαρχος Λατσιών, Μέλος
Αντιγόνη Παπαδοπούλου, Δήμαρχος Μόρφου, Παρατηρητής
Βαρβάρα Περικλέους, Δήμαρχος Αγίας Νάπας, Παρατηρητής
Παναγιώτης Τσέντας, Δήμαρχος Καραβά, Παρατηρητής

14.2.2002 – 10.5.2004

Μιχαλάκης Ζαμπέλας, Δήμαρχος Λευκωσίας, Πρόεδρος
Δημήτρης Κοντίδης, Δήμαρχος Λεμεσού, Αν. Πρόεδρος
Κίκης Καζαμίας, Δήμαρχος Αμμοχώστου, Α’ Αντιπρόεδρος
Ανδρέας Μωϋσέως, Δήμαρχος Λάρνακας, Β’ Αντιπρόεδρος
Σάββας Ηλιοφώτου, Δήμαρχος Στροβόλου, Γ’ Αντιπρόεδρος
Χριστάκης Βιολάρης, Δήμαρχος Λακατάμιας, Μέλος
Νίκος Βλίττης, Δήμαρχος Παραλιμνίου, Μέλος
Γεώργιος Γεωργίου, Δήμαρχος Κάτω Πολεμιδιών, Μέλος
Τάσος Κούζουπος, Δήμαρχος Γεροσκήπου, Μέλος
Χριστάκης Λιπέρη, Δήμαρχος Αραδίππου, Μέλος
Χρίστος Μέσης, Δήμαρχος Μέσα Γειτονιάς, Μέλος
Ανδρέας Πέτρου, Δήμαρχος Αγλαντζιάς, Μέλος
Χαράλαμπος Πίττας, Δήμαρχος Μόρφου, Μέλος
Φειδίας Σαρίκας, Δήμαρχος Πάφου, Μέλος
Ανδρέας Χατζηλοϊζου, Δήμαρχος Δομετίου, Μέλος
Κυριάκος Χατζηττοφής, Δήμαρχος Αγίου Αθανασίου, Μέλος
Κωνσταντίνος Ωρολογάς, Δήμαρχος Κερύνειας, Μέλος

10.5.2004 – 31.12.2006

Δημήτρης Κοντίδης, Δήμαρχος Λεμεσού, Πρόεδρος
Σάββας Βέργας, Αντιδήμαρχος Πάφου, Μέλος
Απόστολος Κουλουρούδιας, Δημοτικός Σύμβουλος Λευκωσίας, Μέλος
Χριστάκης Λιπέρης, Δήμαρχος Αραδίππου, Μέλος
Ελένη Λουκαΐδου, Δημοτικός Σύμβουλος Λευκωσίας, Μέλος
Χρίστος Μέσης, Δήμαρχος Μέσα Γειτονιάς, Μέλος
Ανδρέας Μωϋσέως, Δήμαρχος Λάρνακας, Μέλος
Χαράλαμπος Πίττας, Δήμαρχος Μόρφου, Μέλος
Γιαννάκης Σκορδής, Δήμαρχος Αμμοχώστου, Μέλος
Σοφοκλής Σοφοκλέους, Δήμαρχος Λευκάρων, Μέλος
Κώστας Χατζηκακού, Δημοτικός Σύμβουλος Αμμοχώστου, Μέλος

22.2.2007 – 31.12.2011

Ανδρέας Χρίστου, Δήμαρχος Λεμεσού, Πρόεδρος
Σάββας Βέργας, Αντιδήμαρχος Πάφου, Μέλος
Άθως Ελευθερίου, Δήμαρχος Λαπήθου, Μέλος
Σάββας Ηλιοφώτου, Δήμαρχος Στροβόλου, Μέλος
Λουκάς Ιατρού, Δήμαρχος Λακατάμιας, Μέλος
Ελένη Λουκαΐδου, Δημοτικός Σύμβουλος Λευκωσίας, Μέλος
Ελένη Μαύρου, Δήμαρχος Λευκωσίας, Μέλος
Χρίστος Μέσης, Δήμαρχος Μέσα Γειτονιάς, Μέλος
Ανδρέας Μωϋσέως, Δήμαρχος Λάρνακας, Μέλος
Χαράλαμπος Πίττας, Δήμαρχος Μόρφου, Μέλος
Κώστας Χατζηκακού, Δημοτικός Σύμβουλος Αμμοχώστου, Μέλος

21.2.2012 - 31.12.2016

Αλέξης Γαλανός, Δήμαρχος Αμμοχώστου, Πρόεδρος
Σάββας Βέργας, Δήμαρχος Πάφου, Αντιπρόεδρος * (μέχρι 18.12.2014)
Σταύρος Γερολατσίτης, Δημοτικός Σύμβουλος Στροβόλου, Μέλος
Γεώργιος Γεωργίου, Δήμαρχος Κάτω Πολεμιδιών, Μέλος ***
Κωνσταντίνος Γιωρκάτζης, Δήμαρχος Λευκωσίας, Μέλος**
Ελένη Λουκαΐδου, Δημοτικός Σύμβουλος Λευκωσίας, Μέλος
Ανδρέας Λουρουτζιάτης, Δήμαρχος Λάρνακας, Μέλος
Λουΐζα Μαυρομμάτη, Αντιδήμαρχος ΄Εγκωμης, Μέλος
Χαράλαμπος Πίττας, Δήμαρχος Μόρφου, Μέλος ****
Κωστάκης Χατζηκακού, Δημοτικός Σύμβουλος Αμμοχώστου, Μέλος
Κυριάκος Χατζηττοφής, Δήμαρχος Αγίου Αθανασίου, Μέλος

* Από 19.12.2014 ο κ. Κ. Γιωρκάτζης εξελέγη ως Αντιπρόεδρος.

** Από 19.12.2014 τον κ. Σ. Βέργα αντικατέστησε ο κ. Κώστας Κόρτας, Δήμαρχος Αγλαντζιάς ως Μέλος.

*** Από 1.7.2016 τον κ. Γ. Γεωργίου αντικατέστησε ο κ. Άνδρος Καραγιάννης, Δήμαρχος Δερύνειας, ως Μέλος.

20.2.2017 – μέχρι σήμερα

Ανδρέας Βύρας, Δήμαρχος Λάρνακας, Πρόεδρος
Δώρος Αντωνίου, Δήμαρχος Μέσα Γειτονιάς, Αντιπρόεδρος
Νίκος Αναστασίου, Δήμαρχος Κάτω Πολεμιδιών, Μέλος
Ευάγγελος Ευαγγελίδης, Δήμαρχος Αραδίππου, Μέλος
Ζαχαρίας Κυριάκου, Δήμαρχος ΄Εγκωμης, Μέλος
Ελένη Λουκαϊδου, Δημοτικός Σύμβουλος Λευκωσίας, Μέλος
Κυριάκος Ξυδιάς, Δήμαρχος Γερμασόγειας, Μέλος
Θεόδωρος Πυρίλλης, Δήμαρχος Παραλιμνίου, Μέλος
Σταύρος Σταυρινίδης, Δημοτικός Σύμβουλος Στροβόλου, Μέλος
Φαίδωνας Φαίδωνος, Δήμαρχος Πάφου, Μέλος
Βικτωρας Χατζηαβραάμ, Δήμαρχος Μόρφου, Μέλος

© Copyright 2018 - Ένωση Δήμων Κύπρου / Designed & Developed by NETinfo Plc